Carl Zeiss spol. s r.o.

Sídlo: Radlická 14/3201, 150 00 Praha

Kontakt: www.zeiss.cz

Počet zaměstnanců: celosvětově 32 000

Hlavní aktivity

Široké portfolio skupiny ZEISS zahrnuje šest obchodních skupin a nejrůznější strategické obchodní jednotky ve čtyřech segmentech. Tyto jednotky vyvíjejí, produkují a distribuují optické systémy, jako např. litografické systémy, průmyslové měřicí technologie, mikroskopy, chirurgické mikroskopy, oftalmologické diagnostické a terapeutické systémy, brýlové čočky, technologie pro planetária, filmové kamery a objektivy, jakož i binokuláry, puškohledy a spektivy.

Carl Zeiss AG řídí skupinu v úloze strategické holdingové společnosti. Její primární funkcí je další strategický rozvoj obchodních aktivit a firemního portfolia. Věnuje se i firemnímu managementu a servisním funkcím.

Služby

Záruční a pozáruční servis, školení, programování, měření na zakázku.

Hlavní oblasti výzkumu a vývoje

Brýlové čočky, fotografické a kinematografické čočky, puškohledy, dalekohledy a pozorovací dalekohledy, produkty a řešení pro oftalmologii, neurochirurgii, ORL chirurgii, stomatologii a onkologii, zařízení pro výrobu polovodičů, vícerozměrná metrologická řešení, jako jsou souřadnicové měřicí stroje, optické a multisenzorové systémy, a metrologický software pro automobilový, letecký a mechanický průmysl strojírenský, plastikářský a lékařský průmysl.