esc Aerospace s.r.o.

Sídlo: Nám. Dr. Holého 1052/11, 180 00 Praha

Kontakt:www.esc-aerospace.com

Rok založení: 1999

Hlavní druh činnosti:

Nabídka ESC AEROSPACE zahrnuje různé palubní řídicí systémy pro vozidla a payloady od detektorů ionizujícího záření, Data Relays po systémy Sense & Avoid. Komerční produkty zahrnují 3. generaci palubní elektroniky pro UAS/RPAS s funkcemi autopilota, letu podle trajektorie a sledování objektů; 4. generaci navigační GNC avioniky vyvíjenou pro řízené střely, satelitní přístroje a mini- či mikrosatelity samotné. 5. generace je miniaturizovaný a vysoce spolehlivý systém, který umožňuje prostředkům UAS/RPAS provádět SWARM funkce (lety ve formaci). ESC AEROSPACE vyvíjí systémy s revolučním ASIC, určeným pro širokou škálu payloadů měřících vesmírné záření.  Tento systém může být nasazen v systémech časného varování jako miniaturizovaný detektor záření s možností identifikace typů radiace. Společnost ESC AEROSPACE v poslední době představila svůj letový simulátor pro UAS/RPAS. AERO/SPACE FLIGHT SIMULATOR je určen expertním uživatelům UAS/RPAS a zahrnuje mnoho letadel, dronů a koptér v modech plného autopilota či ručního řízení.

ESC AEROSPACE je expertní firmou v oblastech Avioniky, Autonomního Softwaru, Antidronových systémů (C-UAS) a systémů navádění, navigace a řízení (GNC). ESC AEROSPACE se podílí na inovačních projektech v oblasti výzkumu a vývoje se zaměřením na umělou inteligenci (AI) – rozpoznávání a klasifikaci cílů a navrhování neuronových sítí, stejně tak jako produkty SATCOM – optickou datovou komunikaci a služby dronů k lokalizaci radioaktivního odpadu (služby CBRN). ESC AEROSPACE také nabízí palubní řídící systémy kvalifikované pro kosmické prostředí, kompletní design satelitních přístrojů kvalifikovaných pro let do vesmíru či poradenství v oblasti designu satelitů, jejich stavbu, testování a přípravné aktivity pro úspěšný start rakety.

ESC AEROSPACE používá síť pozemních stanic pro družicovou komunikaci, na monitorování satelitních payloadů vlastní produkce (radiační detektor založený na senzorech Mil-SpacePix®). ESC AEROSPACE připravuje několik konceptů nano- a mikro-satelitů, které mohou být použity pro pozorování země (EO = Earth Observation) i výzvědné účely.

Certifikace: ISO 9001

Zahraniční vztahy 

– ESC AEROSPACE s.r.o. je součástí skupiny esc Aerospace, která se nachází v České republice, Německu a USA. Společnost ESC AEROSPACE v nedávné době provedla demonstrace systému na detekci dronů C-UAS na několika amerických a německých letištích.
– ESC AEROSPACE udržuje obchodní kontakty v mnoha zemích po celém světě.

Obchodní nabídka

– palubní řídící systémy, OBC, GNC
– AI (umělá inteligence) pro rozpoznávání a klasifikaci cílů a navrhování neuronových sítí
– avionika UAS/RPAS s funkcemi autopilota, letu podle trajektorie, sledování objektů a lety ve formaci/SWARM
– letový simulátor UAS/RPAS; simulace s rozšířenou realitou/VR
– systém detekce dronů C-UAS
– CBRN služby – detektory ionizujícího záření
– programování satelitního letového softwaru
– pozemní stanice družicové komunikace
– EGSE (testovací laboratorní zařízení k družicovým přístrojům), SCOE (testování satelitů)
– zákaznická technická podpora
– zajištění kvality
– systém řízení projektů
– výzkum a vývoj