28 – takový je aktuální počet členů Českého optického klastru. V závěru loňského roku byli v rámci členské schůze, která se vzhledem k vládním opatřením konala opět formou per-rollam, do řad Českého optického klastru přijati další noví členové – společnosti Innovative Bioimaging, s.r.o. , NenoVision s.r.o. , TESCAN ORSAY HOLDING, a.s.  a FUJIFILM  Europe GmbH, organizační složka.

Společnost Innovative Bioimaging, s.r.o. se zaměřuje na vývoj a prodej přístrojového a softwarového vybavení pro polarizační fluorescenční mikroskopii. Hlavními oblastmi výzkumu a vývoje, společnosti je vývoj vědeckých aplikací polarizační fluorescenční mikroskopie; vývoj softwaru na zpracování a analýzu obrázků získaných polarizační fluorescenční mikroskopií; vývoj přístrojového vybavení.

Firma NenoVision s.r.o. byla založena v roce 2015 jako spin-off z VUT v Brně a CEITECU a navazuje na tradici a expertízu v oboru elektronové mikroskopie a přináší na trh nové, inovativní technologie.

TESCAN ORSAY HOLDING, a.s. patří mezi světové dodavatele přístrojové techniky a vědeckých zařízení pro oblasti mikro- a nanotechnologie. Svou pozici si firma vybudovala především díky vývoji a produkci rastrovacích elektronových mikroskopů se širokou škálou aplikací dle specifických požadavků zákazníka.

FUJIFILM  Europe GmbH, organizační složka pod obchodní značku Fujinon produkuje nadstandardní kvalitu  v optice, mimo jiné objektivy pro fotoaparáty, objektivy pro televizní techniku či hvězdářské 6K objektivy, spoustu vysoce kvalitních produktů na poli medicíny a grafických tiskových technologií. Dále vyrábí velké množství průmyslových produktů, např. fólie na LCD displeje, které již roky umožňují vidět obraz pod velkým úhlem.

Vítáme nové členy a těšíme se na spolupráci!