Rosteme! Na zářijové členské schůzi jsme do svých řad přijali další nové členy. Je nám potěšením přivítat mezi členy Českého optického klastru společnosti escAerospace s.r.o., asphericon s.r.o a TELIGHT Holding s.r.o..

Společnost escAerospace s.r.o. se zaměřuje na realizaci projektů v oblasti aerospace, zejména pak laserové a optické komunikace. esc Aerospace připravuje koncepty nano- a mikro-satelitů pro monitorování a průzkum a má zkušenosti  s více než 100 realizovanými projekty pro ESA (EU), NASA (US) či komerční aerospace zákazníky.

Společnost asphericon s.r.o. se zabývá výrobou optických systémů a asférické a free-form optiky. V oblasti výzkumu a vývoje se zaměřuje na vývoj výrobních technologií pro výrobu přesných asférických a free-form elementů.

Společnost TELIGHT Holding s.r.o. se specializuje na vědecké přístroje využívající světelnou optiku, zvláště pak poskytování inovativních typů a řešení pro světelné mikroskopy. Mezi hlavní aktivity patří světelná mikroskopie, zejména pro živé vědy (super-resolution vlastními patenty, holografická mikroskopie a zpracování mikroskopických dat).

Těšíme se na spolupráci!