Noví členové Českého optického klastru

Noví členové Českého optického klastru

Přivítali jsme nové členy Českého optického klastru – společnosti esc Aerospace s.r.o., asphericon s.r.o. a TELIGHT Holding s.r.o. .

Společnost esc Aerospace s.r.o. je expertní firmou v oblastech Avioniky, Autonomního Softwaru, Antidronových systémů (C-UAS) a systémů navádění, navigace a řízení (GNC). ESC AEROSPACE se podílí na inovačních projektech v oblasti výzkumu a vývoje se zaměřením na umělou inteligenci (AI) – rozpoznávání a klasifikaci cílů a navrhování neuronových sítí, stejně tak jako produkty SATCOM – optickou datovou komunikaci a služby dronů k lokalizaci radioaktivního odpadu.

Společnost asphericon GmbH  patří k průkopníkům ve výrobě a aplikaci asférických optických elementů. Stejné poslání jako asphericon GmbH má i dceřiná společnost asphericon s.r.o., která se v České republice zabývá výrobou asférické a free-form optiky. Mezi hlavní aktivity společnosti asphericon s.r.o. patří výroba optických elementů s asférickými a free-form plochami, vývoj a výroba optických systémů, ale také vývoj výrobních technologií pro výrobu přesných asférických a free-form elementů.

Společnost TELIGHT Holding s.r.o. se specializuje na vědecké přístroje využívající světelnou optiku, zvláště pak poskytování inovativních typů a řešení pro světelné mikroskopy.

Mezi hlavní aktivity společnosti patří světelná mikroskopie, zejména pro živé vědy (Super-resolution (tedy překonání Abbeho meze) vlastními patenty, holografická mikroskopie a zpracování mikroskopických dat)

Těšíme se spolupráci.

2021-03-16T13:49:27+00:003. října 2020|Aktuality, Ostatní, Uncategorized|
Přejít nahoru