Hned pět nových členů přivítal do svých řad Český optický klastr. Společnosti LaserTherm spol. s r.o.,  MATEX PM, s.r.o., Narran, s.r.o., Rigaku Innovative Technologies Europe s.r.o. a Varroc Lighting Systems, s.r.o. rozšířily aktuální počet členů Českého optického klastru na 33. Těšíme se na spolupráci !

LaserTherm spol. s r.o.

Společnost LaserTherm je technologickou společností kombinující ve svých službách dlouholeté zkušenosti v oboru, potřebné know-how z R&D projektů a využívání moderních technologií, to vše za účelem inovace výrobních postupů pro různá průmyslová odvětví. Od svého počátku se společnost LaserTherm zaměřuje na využití laserové technologie v průmyslovém nasazení, která je zároveň spojena s využíváním robotické technologie. Know-how se dále rozšířilo na kompletní realizace svařovacích pracovišť MIG/MAG (CO2) a robotickou automatizaci pracovišť.

MATEX PM, s.r.o.

Společnost se zabývá zejména výrobou komponent pro automobilový průmysl a službou povrchového kalení, navařování a svařování laserem. Dále nabízí komplexní služby v oblasti automatizace, tj. stavbu robotických systémů zejména pro laserové svařování, povrchové kalení a manipulaci.

V oblasti vývoje a aplikací laserových technologií patří již řadu let mezi přední společnosti v Evropě. K tomuto účelu provozuje vlastní vývojové oddělení včetně velmi dobře vybavených laboratoří a zejména má v  týmu špičkové odborníky z klíčových technologických oborů.

Narran, s.r.o.

Je česká firma, která byla založena v roce 2013 za účelem vývoje a výroby vlastních laserových systémů, automatizace, stavby jednoúčelových strojů a prodeje laserových zařízení především zahraničních výrobců. Umí vytvořit komplexní řešení jakéhokoliv využití laseru od počáteční myšlenky zákazníka po hotovou sériovou výrobu.

Varroc Lighting Systems, s.r.o.

Společnost Varroc Lighting Systems je globálním dodavatelem pro automobilový průmysl nabízející na míru vytvořená designová řešení a inovativní produktový vývoj systémů vnějšího osvětlení vozidel. Společnost sídlí v Plymouth ve státě Michigan v USA. Společnost vyrábí inovativní osvětlení vyvinuté našimi nejlepšími experty v této oblasti.

Rigaku Innovative Technologies Europe s.r.o.

Je skupina odborníků pracujících v Rigaku Innovative Technologies Europe s.r.o. (RITE) s téměř čtyřicetiletými zkušenostmi ve vývoji a výrobě optiky pro rentgenové záření.
V současné době vyvíjí a vyrábí rtg. optiku pro zákazníky v Evropě, USA, Japonsku a
Číně. Aplikace zahrnují rtg. spektroskopii, rtg. mikroskopii, rtg. tomografii, zobrazování ve
vodním okně, zobrazování vysokoteplotního plazmatu, zobrazování v polovodičovém
průmyslu, kosmické aplikace a EUV litografii. V návaznosti na rtg. zobrazování vyvíjí a
vyrábí rtg. kamery (např. rtg. kameru s ultravysokým rozlišením, která má světově rekordně
malý efektivní pixel s rozměrem 270 nanometrů).